Fyto, Cites a iné ,, užitočné,, predpisy

Tato téma bola už veľakrát prediskutovaná na všetkých fórach, čo existujú s témou kaktusy a sukulenty.Zaujal má článok ktorý vám prefotim od českých kakusaroch, ktorí boli asi trochu viac pranierovaný pre ich zbierky. Dokonca som sa aj ja dočkal, na niekoho podnet, kontroly úradníkov z ministerstva životného prostredia. Tu musím podotknúť že nevedeli bohužiaľ čo kontrolujú…Nakoniec sme sa rozišli s ,,odborníkmi,, vcelku pozitívne,neviem či to bolo fľašou koňaku, ktorý sme práve mali na stole, lebo sme mali rodinnú malú oslavu, alebo vedľa ležiaceho môjho rotvajlera…Zaujimalo ich pôvod mojich niektorých kakusov a sukulentov, tak som im ukázal všetky Chrudimske zoznamy semien a moje objednávky… Samozrejmé, že nevedeli aký je rozdiel medzi opuntiou a sclerakom, ktoré práve kvitli na skalke, pri ktorej sme sedeli. Opýtali sa ma či som bol v Mexiku a nieco si odtiaľ priniesol….ja že hej, prstom na mape… takže som zbytočne v skleníku povyberal menovky aj zo zberovymi číslami rastlín, lebo dnu ani nevošli…Ani som ich nepozval…Tak sa rozlúčili a odišli dokonca som im vybavil opravu ich auta, ktore štrajkovalo…Tak asi toľko o mojej skúsenosti… Dúfam že članoček budete vedieť prečítať a niečo Vám prinesie…..

[Best_Wordpress_Gallery id=”10″ gal_title=”All images”]

Mohlo by sa vám tiež páčiť...

(1) komentár

  1. pmokry

    @bogo, téma ktorú si otvoril je citlivá a bolestivá :-). Neviem či sa dobre pamätám, ale Janko Rohrer ju v minulosti tiež musel riešiť. Minulú jar na podobnú tému mali juhoafricania celkom zaujímavú prednasku. Zaujímavý postreh na nej prezentoval aj Steven Brack.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Optionally add an image (JPEG only)

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.