Štyri ročné obdobia – rod Orostachys – Leto

Koncom jari a začiatkom leta u viacerých druhov dochádza k výraznej premene. Najmenej výrazná zmena je u rastlín z okruhu Orostachys spinosa. Rastlinky z tohto okruhu počas celého obdobia roka, viacmenej nemenia svoj vzhľad. Prispôsobujú sa hlavne zmenám teploty a aktuálnym zrážkam. V letnom období sú v plnom raste.

Orostachys spinosa f.minuta

Pri druhu Orostachys aggregata zmena je už výraznejšia.  Ružice listov začnú výrazne rásť a začnú sa vytvárať nové výhonky, odnože.

Orostachys aggregata

Najvýraznejšia zmena je viditeľná pri druhu Orostachys aff.japonica a Orostachys boehmeri a jeho kultivaroch. Rastlinky začnú tvorbu nových listov v skrytých ružiciach v priebehu jari. V lete sú už plne vyvinuté a v plnej kráse.

Orostachys boehmeri cv.

Orostachys aff.japonica

Všetky druhy rodu v letnom období mám umiestnené na slnečnom mieste, zvládajú slnečné miesto. Polievam ich podobne ako iné sukulenty a kaktusy, keď predpokladám, že substrát preschol. Výnimkou je Orostachys spinosa f. minuta. Tieto polievam častejšie, niekedy nečakám na úplné preschnutie substrátu.

Mohlo by sa vám tiež páčiť...

(2) komentáre

  1. matejovský

    Ahoj Peter.Ten japonica je mrazuvzdorný?A máš ho?Ak áno,mám záujem.Dík.Pekný deň.

  2. matejovský

    Ahoj Peter.Ten japonica je dobrý na skalku?Ak áno,mám záujem.Dík.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Optionally add an image (JPEG only)

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.